Szybki kontakt:
Tel. 513 120 062
biuro@herbamedic.pl
 
kontakt:   
W przypadku braku kontaktu z telefonem 513 120 062 prosimy
                o kontakt telefoniczny 
pod nr 501 40 50 10


Produkujemy i oferujemy  świece, konchy tzw. hopi do świecowania (konchowania) uszu
oraz  świece do terapeutycznego, malezyjskiego masażu brzucha.
 
Produkujemy
-  
świece do świecowania uszu w wersji: 
  • Soft – z bibułki bawełnianej (palą się ok. 7-8 minut)
  • Professional – z płótna bawełnianego - bawełniane (palą się ok. 14-15 minut)
oraz
  • Konchy  -  tylko i wyłącznie z płótna bawełnianego - bawełniane
  • Świece  Navel Candle do malezyjskiego masażu terapeutycznego   tylko i wyłącznie z płótna bawełnianego - bawełniane
 
Poza tym nasze świece do świecowania uszu mogą mieć 2 rozmiary:   
Normal – średnica wewnętrzna 8 mm
Xs – średnica wewnętrzna 6 mm (dzieci do 3-4 roku życia)
 
          Produkujemy dwie linie  Herbacone®, Biocandle® i Aromacone:
Linia Herbacone to świece do uszu  i konchy do uszu zawierające stałą  mieszankę naturalnych olejków eterycznych.
Linia Biocandle to świece do uszu i konchy do uszu z wyspecjalizowanymi olejkami eterycznymi.
Linia Aromacone to świece do uszu z bibułki bawełnianej zawierające stałą  mieszankę naturalnych olejków eterycznych o długości 22 cm
 
Stosujemy poniższe naturalne, certyfikowane i przebadane olejki eteryczne
 
(1 olejek to 1 rodzaj świec i konch)

LAWENDOWY    MELISOWY     MIĘTOWY    RÓŻANY    GOŹDZIKOWY

RUMIANKOWY     POMARAŃCZOWY     SZAŁWIOWY     SOSNOWY

 BERGAMOTKOWY             EUKALIPTUSOWY  
 
(kolor napisu odpowiada kolorowi nadruku na świecach)
 
Więcej informacji o używanych przez nas olejkach eterycznych, ich właściwościach terapeutycznych znajdziecie Państwo w zakładce: „WŁAŚCIWOŚCI  OLEJKÓW ETERYCZNYCH”

 

Czym są świece do uszu a czym konchy do uszu

Świece do uszu i konchy do uszu to
(mino, iż zabieg wykonuje się prawie tak samo) biegunowo różnie działające produkty.
Podczas przebiegu świecowania uszu a konchowania uszu działają inne siły, a co za tym idzie cyrkulacja mikrocząsteczek olejków eterycznych i wosku pszczelego ma inny kierunek jest przyczyną zupełnie innego zastosowania świec do uszu i konch do uszu.

 
                          Świece
           do świecowania uszu długości ok. 25 cm
     
                         Konchy
              do konchowania uszu - długości ok. 28 cm
        
Działanie
 
- przede wszystkim terapeutyczne – dużo mniejsze działanie higieniczne,  pielęgnacyjne
   świece do uszu wspomagają proces dochodzenia do zdrowia lub działają  profilaktycznie
- ich działanie uzależnione jest  od zawartości  olejków eterycznych i działają w sposób właściwy danemu olejkowi eterycznemu
higieniczno - pielęgnacyjne
Rodzaje
 
- profesjonalne (z płótna bawełnianego, bawełniane) - czas spalania ok 14 -15 min
- soft (z bibułki bawełnianej) – czas spalania ok. 7-8 minut
- tylko profesjonalne (z płótna bawełnianego) bawełniane,
 z bibułki bawełnianej mają bardzo słabe (wręcz żadne) działanie
Siła działania
- stopniowe i delikatna działanie erapeutyczne - dość silne działanie higieniczne
Ilość wykonywanych zabiegów
 
Aby olejki eteryczne miały szanse zadziałania, to znaczy w odpowiedniej ilości dostały się poprzez naczynia włosowate do krwiobiegu, należy wykonać co najmniej 5 zabiegów świecowania  na oboje uszu co drugi dzień.
Optymalnym jest wykonanie  7-8 zabiegów świecowania na oboje uszu  co drugi dzień.
świece do uszu nie uzależniają  i można je używać  bez ograniczeń, pamiętając jednak by przy długich (wielomiesięcznych seriach) robić co jakiś czas kilkudniowe przerwy.
Najwyżej 3-4 zabiegi konchowania , co drugi dzień na oboje uszu (wskazane jest by przed pierwszymi zabiegami konchowania  wykonać ze 4-5 zabiegów świecowania, by przyzwyczaić ucho do zabiegu)
Kto może wykonywać zabieg
 
Zarówno w przypadku świecowania jak i konchowania uszu  zabieg może wykonywać każdy - w domu, w gabinecie, bez specjalnego przeszkolenia.
Zgodnie z instrukcją użycia, z zachowaniem szczególnych warunków bezpieczeństwa (zabieg na otwartym ogniu), pamiętając, że zarówno świecowanie jak i konchowanie musi wykonywać druga osoba.
Zarówno w przypadku świecowania jak i konchowania uszu  zabieg może wykonywać każdy - w domu, w gabinecie, bez specjalnego przeszkolenia. 
Zgodnie z instrukcją użycia, z zachowaniem szczególnych warunków bezpieczeństwa (zabieg na otwartym ogniu), pamiętając, że zarówno świecowanie jak i konchowanie musi wykonywać druga osoba.
Na co pomaga
Działanie terapeutyczne i aromaterapeutyczne
- w zależności od użytych olejków eterycznych
Działanie higieniczne:
Oczyszcza (w kilku delikatnych zabiegach) uszy z zanieczyszczeń środowiskowych osadzających się na woskowinie,
 
Działanie higieniczne:
oczyszcza uszy z zanieczyszczeń osadzających się na woskowinie usznej,
Działanie terapeutyczne:  tak jak w świecach, ale w zdecydowanie mniejszym zakresie
WAŻNE UWAGI INTENSYWNOŚĆ I EFEKTY DZIAŁANIA UZALEŻNIONE SĄ OD INDYWIDUALNYCH PREDYSPOZYCJI ORGANIZMU OSOBY, NA KTÓREJ WYKONUJE SIĘ ZABIEGI

Świece  i Konchy nie są wyrobem medycznym, a świecowanie uszu  i konchowanie uszu nie są zabiegami medycznymi
i NIE MOGĄ być traktowane jako alternatywa dla wizyty u lekarza.
Należy traktować je jako metodę pielęgnacyjno - higieniczno - terapeutyczną.


PRZECIWSKAZANIA DO ŚWIECOWANIA I KONCHOWANIA USZU:
pęknięta błona bębenkowa ucha, stany zapalne uszu połączone z ropnym bądź krwawym wysiękiem z uszu, implanty uszne, rany mechaniczne w obrębie kanałów słuchowych, alergia na miód i produkty odpszczele (nie mylić z alergią na ukąszenia pszczół)


Zarówno świecowanie uszu  jak i konchowanie uszu wyrównuje różnicę ciśnień pomiędzy uchem zewnętrznym, jak i wewnętrznym, dlatego często stosowane są z powodzeniem u płetwonurków, nurków, sadochroniarzy, ludzi często latających samolotami, a także u ludzi wrażliwych na zmiany baryczne, którym nie pomaga zwykłe "przedmuchiwanie uszu".
Wykonywanie zabiegów
u dzieci
Tak  - najbardziej optymalnym wiekiem, w którym można wykonywać świecowanie uszu jest osiągnięcie przez dziecko co najmniej 5 roku życia.
Owszem, produkujemy świece do uszu w rozmiarze 6mm, tzw, dziecięce dla dziec od 3 roku życia, ale nie jesteśmy zwolennikami wykonywania świecowania uszu tak małym dzieciom, z uwagi na jeszcze zbyt delikatny aparat słuchowy, rzęski słuchowe oraz zakończenia włókiem nerwowych.
Nie wskazane dla dzieci do lat 10
 
          Nasze świece do uszu i konchy do uszu mogą być zaopatrzone w filtr bezpieczeństwa, który, między innymi,  zapobiega  wkładaniu świecy lub konchy do ucha (do kanału słuchowego), pozwala na wygodne i bezpieczne oparcie świecy lub konchy o ucho nad kanałem słuchowym, a ponadto zatrzymuje kondensaty wytwarzane zarówno w procesie spalania (który jest naturalnym procesem fizycznym),  jak również zanieczyszczenia środowiskowe osadające się na woskowinie usznej.
Zastosowane przez nas filtry nie zaburzają cyrkulacji powietrza wewnątrz świec i konch– są to profesjonalne filtry, zgodne z wszelkimi normami bezpieczeństwa, zaakceptowane przez zachodnie firmy ubezpieczeniowe. 
 
Nie stosujemy jako filtry bibułkowych filtrów papierosowych  – stosowanych przez wiele firm.

 
          Do produkcji emiterów ciepła nie stosujemy folii przemysłowej z nadrukiem w „zieloną kratkę” (przeznaczonej dla florystów do bukieciarstwa),  z uwagi na bardzo dużą zawartość toksyn i związków chemicznych  znajdujących się zarówno w samej folii, jak i w farbie stosowanej do nadruku nie certyfikowanej
Nasze emitery ciepła są z cienkiej folii aluminiowej dopuszczonej do kontaktu z żywnością oraz skórą człowieka posiadającej cetryfikaty PZH

          Świece do uszu  nie uzależniają, nie można ich przedawkować. Można je stosować w celach relaksacyjnych, a wręcz jako niemedyczny środek uspokajający.
          Nasze doświadczenie mówi, że powinno się robić  co jakiś czas ok. 2 tyg. przerwy pomiędzy seriami zabiegów ( w przypadku stosowania długofalowego 1 - 1,5 misiąca w jednym cyklu zabiegowym). W uzasadnionych przypadkach można stosować świece przez 3-4 dni bez przerwy. 

Właściwości palne  świec i konch:
          Właściwości palne  świec i konch uzależnione są zarówno od warunków atmosferycznych (ciśnienie, temperatura, wilgotność itp.) jak również od rodzaju wosku, a także od zawartości miodu w wosku. (wosk,który ma większą zawartość miodu, jest bardziej wrażliwy na wysokie temperatury otoczenia) i przy nieumiejętnym postępowaniu (niezgodnie z instrukcją użycia świec lub konch) może powstać zjawisko skraplania się wosku podczas palenia. Jest to zjawisko naturalne, szczególnie na początku palenia  - tworzy się kropelka, (zgodnie z prawami fizyki – póki płomień i świeca nie osiągnie odpowiedniej temperatury), ale w trakcie palenia ulega ona utylizacji, czyli spaleniu i nie zagraża ona w żaden sposób pacjentowi. TAKIE ZJAWISKO WYSTĘPUJE TYLKO I WYŁĄCZNIE PRZY NIESKAZITELNIE CZYSTYM WOSKU, BEZ MIESZANEK CHEMICZNYCH (bez dodatku parafiny, stearyny, czy tym podobnych substancji)
 
Aby uniknąć takiej sytuacji (niezależnie od rodzaju użytego wosku) wskazane jest przed zabiegiem schłodzić świece, poprzez włożenie ich na 15-30 minut do lodówki, czy wręcz zamrażarki (przy temperaturze powyżej 20 st.C  należy zrobić to bezwzględnie). Ponadto należy unikać przechowywania świec w miejscu, w którym padają na nie promienie słoneczne, czy też jest bardzo ciepło.
 
       Innym zjawiskiem występującym przy spalaniu świec i konch może być „uciekanie” dymu dołem, jest to stan normalny szczególnie przy zmianach barycznych (ciśnienia) w otaczającej nas atmosferze. Czyli najogólniej rzecz biorąc, przy zmianach pogodowych. Nie jest to nic niepokojącego i wbrew pozorom sytuacja taka ma świetny wpływ na działanie terapeutyczne świecy lub konchy. Tenże dym, to, oprócz naturalnych związków powstających w fizycznym procesie spalania, konglomerat mikrocząsteczek wosku i olejków eterycznych. W związku z tym silniejsze ich wtłaczanie do ucha powoduje silniejszą reakcję organizmu na zbawienne działanie tych składników (interesujące nas związki łatwiej dostają się poprzez mikropory w błonie bębenkowej do wewnętrznych części ucha, a jednocześnie silniej „atakując” rzęski słuchowe i wewnętrzne części ucha aktywują zakończenia nerwowe, które poprzez neuroprzekaźniki kierunkują pozytywne bodźce do całego organizmu, szczególnie do mózgu, gdzie tworzą się synapsy (mosty pamięciowe) warunkujące w ośrodkach podkorowych obraz zdrowia.
 
          Wydobywanie się dymu na zewnątrz może być spowodowane nieszczelnością pomiędzy uchem a świecą lub konchą, ważne jest aby brzeg świecy i wejście do kanału słuchowego były posmarowane cienką warstewką kremu (ważne jest również aby nie wkładać świecy ani konchy do ucha, a opierać ją na wlocie kanału słuchowego).
 
          Po takim zabiegu jeszcze dość długo antydromowy przekaz bodźca wewnętrznego (z synaps do perykarionów – ciał komórek nerwowych) poprawia obraz stanu zdrowia i relaksu naszego organizmu.
       
          Dlatego, między innymi świece z płótna bawełnianego są zdecydowanie lepsze i silniej działające terapeutycznie, niż świece z bibułki bawełnianej, bo procesy zachodzące podczas  świecowania są zdecydowanie intensywniejsze. 
       Jest to powód, dla którego gabinety terapeutyczne, homeopatyczne, Spa itp. pracują przede wszystkim na świecach bawełnianych, używając świec z bibułki bawełnianej jedynie do pierwszych zabiegów w celu przygotowania ucha do bardziej intensywnego zabiegu. Ponadto świece z bibułki bawełnianej świetnie nadają się dla osób, które robią po raz pierwszy zabieg w zaciszu domowego ogniska. 
 


Właściwości wonne świec i konch:
          Właściwości wonne świec i konch zależne są od rodzaju wosku. Wosk pszczeli – tak jak miód ma różne pochodzenie biologiczne, czyli ma takie właściwości z jakiego ekosystemu korzystają pszczoły. 
I tak zupełnie inne właściwości wonne ma wosk akacjowy, inne wrzosowy, a jeszcze inne spadziowy, lipowy, czy też gryczany.  Przy wosku lipowym zapach jest niesamowicie aromatyczny i na dodatek bardzo ładnie komponuje się z olejkami, natomiast przy rzepakowym jest o wiele gorzej, nie dość, że sam zapach wosku jest słabszy, to jeszcze o wiele trudniej jest się przebić woni olejków eterycznych.
 
          Nie robimy świec z wosku gryczanego, bo nie dość, że sam ma bardzo ostry, nieprzyjemny zapach, to na dodatek olejki można by było lać litrami i tak ich by nie było czuć (co nie znaczy, że nie spełniałyby swojego zadania).
          Ponieważ korzystamy z różnych rodzajów wosku, więc i ich zapach, jak również przebijanie się aromatu olejków jest różne – ale wszystkie robione są w jednakowym reżimie technologicznym i to, że jedne mniej, a drugie więcej „pachną” nie ma wpływu na ich wartość terapeutyczną. 
 Świece Navel Candle do malezyjskiego masażu terapeutycznego  :
(w Polsce zabieg nazywany jest pępkowaniem z uwagi na charakterystyczne umiejscowanie świecy podczas masażu brzucha)


          Świece Navel Candle do terapeutycznego masażu malezyjskiego (pępkowania) pochodzą przede wszystkim z Malezji i Tajlandii, nie mniej jednak ich działanie znane jest zarówno w  medycynie tybetańskiej, starochińskiej, starożytnej Grecji i Rzymu.
Najczęściej masaż stosowany był u kobiet, na wszelkie kobiece przypadłości,  stąd przyjęło się, iż jest to masaż brzucha (w Polsce popularnie nazywany pępkowaniem).  Nie mniej zadowalające  efektu uzyskuje się podczas masażu kręgosłupa, mięśni i stawów zarówno u kobiet, jak i mężczyzn.
          
W USA i krajach Europy zachodniej jest to bardzo popularna forma masażu, albowiem masaż  z użyciem świecy Navel Candle:
         
-  pobudza funkcjonowanie jajników, co wpływa na pobudzenie w produkcji hormonów i wyrównanie ich poziomów (estrogenów i progesteronu)

- poprawia samopoczucie,
- polepsza kondycję skóry,
- poprawia prace jelit i funkcje trawienne, pomaga w problemach z zaparciami,
- wyrównuje poziom energii w organizmie,
- pomaga też w wyszczuplaniu, szczególnie w okolicach talii.
       

Dodatkowo :
    
a)w trakcie ciąży i połogu :
     

- poprzez swoje działanie wyciszające, terapeutyczne, przyczynia się do wyciszenia, pełnego relaksu zarówno matki  jak i dziecka.
     

- w ostatnim  okresie  ciąży pobudza jajniki do zwiększonej produkcji relaksyny (substancji o charakterze polipeptydu, warunkującej  rozluźnienie więzadeł macicy oraz rozpulchnienie tkanek miękkich kanału rodnego, co pomaga w przesuwaniu się płodu podczas akcji porodowej)
          

Zabieg przy pomocy tych świec wykonywany jest zarówno u kobiet ciężarnych, jak i po porodzie przede wszystkim po to aby złagodzić napięcie skóry, przyczynić się do jej równomiernego rozciągania, a po porodzie przyspiesza proces zwijania się macicy, łagodzi wszelkie dolegliwości poporodowe, a w obu przypadkach działa niezmiernie uspokajająco, odstresowująco, znacznie łagodzi możliwość występowania rozstępów, rozbija tkankę tłuszczową, itp.
      
b)menstruacja:
                

-  łagodzi objawy PSM (zespół napięcia przedmiesiączkowego).
 
Mikrocząsteczki olejku pomarańczowego w trakcie trwania zabiegu dostają się poprzez naczynia włosowate ,znajdujące się w skórze do krwioobiegu, ponadto w trakcie zabiegu podrażniane są zakończenia włókien nerwowych - oba te czynniki w pewien sposób wpływają na procesy zachodzące w mózgu, a w tym przypadku w przysadce mózgowej gdzie wytwarzana jest prolaktyna - hormon 
odpowiedzialny jest za rozwój gruczołu piersiowego, a pod koniec ciąży i w czasie karmienia – za produkcję mleka. Poziom prolaktyny prawie nie zmienia się w naszym organizmie podczas cyklu miesiączkowego. Niestety, u niektórych kobiet, z niewiadomego powodu, jego stężenie podwyższa się znacznie. Wtedy może dojść do zablokowania owulacji, co prowadzi do niedoboru progesteronu w drugiej fazie cyklu i wywołuje nieprzyjemne objawy. Według najnowszych tez winne mogą być wahania w wydzielaniu neuroprzekaźników w mózgu, szczególnie serotoniny i dopaminy, które kierują naszym nastrojem.

-  poprzez relaksację w czasie zabiegu następuje obniżenie napięcia mięśniowego – co łagodzi bóle miesiączkowe
   

- relaksacyjne działanie świec ma również wpływ na poziom hormonu - prostalglandyny F2alfa,  który wzrasta również w wyniku stresu. Dlatego jeśli żyjemy w pędzie i stresie szansa, że miesiączki będą bolesne jest bardzo wysoka, wyciszenie, rozluźnienie, relaks przed i w trakcie menstruacji może i powinno temu w znaczny sposób zapobiec.
 
Ponadto świecami można wykonywać świecowanie i masaż kręgosłupa (w przypadku zwyrodnień i uporczywego bólu, a także zmęczenia kręgosłupa), również bolących stawów i mięśni.

W tych przypadkach duże znaczenie ma działanie zarówno samego pomarańczowego olejku eterycznego (obniżanie  napięcia i skurczy mięśni, obniżanie napięcia nerwowego), jak i punktowe działanie rozgrzewające świec, wspomagane delikatnym kolistym masażem.
 

Należy dodać, że pomarańczowy olejek eteryczny między innymi  przeciwdziała starzeniu się skóry, obniża  napięcia i skurcze mięśni,  przeciwdziała depresji, napięciu nerwowemu, i  bezsenność.
 
Należy podkreślić, że świece  Navel Candle nie są panaceum na wszystko, nie są lekiem i ich stosowanie nie może zastąpić wizyty u lekarza i leczenia farmakologicznego (w przypadku stwierdzonych stanów chorobowych)

Świece Navel Candle są wyrobem terapeutycznym, wspomagającym proces leczenia – wykorzystującym zbawienne działanie olejków eterycznych, wosku pszczelego, a także specyficznego ciepła i masażu wykonywanego podczas zabiegu.

Intensywność i efekty działania uzależnione są od indywidualnych predyspozycji organizmu osoby, na której wykonywane są zabiegi (jak w przypadku kuracji farmakologicznych – jedna osoba prędzej odczuwa efekty działań, inna zdecydowanie później)

 
 
SPOSÓB WYKONANIA MASAŻU BRZUCHA, CZY TEŻ KRĘGOSŁUPA POŁACZONY ZE ŚWIECOWANIEM  ZNAJDZIECIE PAŃSTWO W ZAKŁADCE: OPIS ZABIEGU

Kopiowanie i powielanie bez zgody firmy J-Art Herbamedic jest ZABRONIONE i grozi konsekwencjami prawnymi.