Szybki kontakt:
Tel. 513 120 062
biuro@herbamedic.pl

 
Poniżej mogą Państwo zapoznać się ze sposobem użycia świec  i konch woskowo ziołowych do świecowania uszu, jak i świec do terapeutycznego, malezyjskiego masażu brzucha i kręgosłupa.


Ponieważ czysty wosk pszczeli ma określone właściwości palne i niską (ok.65oC) temperaturę topnienia, a my nie dodajemy do naszych świec do uszu i konch do uszu dodatów nienaturalnych w posaci stearyny, parafiny itp.,  w celu uzyskania prawidłowego efektu należy świece i konchy przechowywać w chłodnym i ciemnym miejscu (najbardziej wskazana jest lodówka bądź zamrażarka), i używać je bezpośrednio po wyjęciu z chłodnego miejsa, bez ich ogrzewania. Zapewni to odpowiednią stabilizację palną świec i konch, a co za tym idzie prawidłość wykonywania zabiegu świecowania lub konchowania uszu.

 
1. Świecowanie uszu  lub konchowanie uszu:

Niezbędne akcesoria:
  • 2 świece lub konchy do świecowania (konchowania) uszu,
  • krem
  • patyczki higieniczne
  • niewielkie naczynie z wodą
  • nożyczki
  • poduszka
  • koc
  • można przygotować kawałek bawełnianej lub lnianej szmatki w celu nakrycia twarzy i włosów (nie jest to konieczne)
UWAGA:  
Zarówno zabiegi świecowania i konchowania uszu, jak i terapeutycznego masażu brzucha i kręgosłupa
 MUSI WYKONYWAĆ DRUGA OSOBA 
 
 
Sposób wykonania zabiegu świecowania (konchowania) uszu:
 
           Należy wybrać spokojne i ciepłe pomieszczenie
        Osoba korzystająca z terapii kładzie się na boku. Pod głową umieszcza wygodną poduszkę i układa się tak, żeby nie było konieczności zmiany pozycji przez najbliższe 15 minut. W razie potrzeby można przykryć się kocem. 
W pobliżu ustawiamy naczynko z wodą, aby po zakończonym zabiegu zgasić świecę (konchę).
          Można (nie jest to konieczne) na głowie pacjenta umieścić kawałek naturalnej tkaniny (bawełna lub len) aby powstające nieraz resztki spalonej świecy nie upadły na twarz bądź włosy, a w przypadku dzieci, by jednocześnie złagodzić wrażenie  strachu spowodowane widokiem ognia. 
W przeznaczonej do tego celu tkaninie wycinamy na środku otwór na ucho (w  naszej ofercie posiadmy specjalne dyski bezpieczeństwa)
          Koniec świecy (konchy), który opieramy o ucho i zaznaczony jest napisem
Herbacone®lub Biocandle® lub zakończony filtrem bezpieczeństwa, smarujemy cieniuteńką warstwą kremu, aby uszczelnić połączenie między uchem a świecą. Smarujemy również małżowinę uszną wykonując delikatny jej masaż w celu pobudzenia punktów aurikuloterapii (punktów akupunkturowych - rycina na stronie O ŚWIECACH)
Pod żadnym pozorem świece do uszu lub konchy do uszu nie mogą być wprowadzane (nawet na milimetr) do kanału słuchowego, gdyż może to doprowadzić do uszkodzenia rzęsek s uchowych oraz innych uszkodzeń mechanicznych.
 
          Po zapaleniu przeciwległego końca świecy (konchy) osoba przeprowadzająca zabieg ostrożnie opiera nakremowany koniec świecy (konchy)  na kanale słuchowym, ustawiając ją pod kątem 90do podłoża (nie do głowy). Świecy (konchy)  nie wolno wkładać do kanału słuchowego! Osoba ta  przytrzymuje świecę przez cały czas palenia, kontrolując całość zabiegu. W trakcie zabiegu świecami profesjonalnymi (z płótna bawełnianego, bawełnianymi) można obciąć nożyczkami spalony kawałek świecy (konchy) i umieścić go w naczyniu z wodą.
          Kiedy świeca (koncha) wypali się do wysokości poziomej kreski  (ponad napisem Herbacone® lub Biocandle®) zaznaczonej na świecy, należy ją zgasić we wcześniej przygotowanym naczyniu z wodą.
       Zanieczyszczenia powstające i wydostające się w procesie świecowania (konchowania), a które nie zostały wypchnięte na zewnątrz oraz produkty uboczne powstałe przy spalaniu świecy (żółto-biały proszek osadzający się u podstawy świecy, konchy - tzw. kondensat) usuwa się delikatnie patyczkiem higienicznym,  po wyjęciu świecy (konchy).
        Należy zwrócić szczególną uwagę, aby wyjąć wszystko i nie wepchnąć przypadkiem czegokolwiek z powrotem. Cięższe lub głębiej umiejscowione zanieczyszczenia wydostają się później, często jeszcze następnego dnia. 

 
          W czasie  zabiegu świecowania lub konchowania uszu pacjent słyszy trzaski i szumy – jest to proces naturalny wynikający z procesu spalania świecy (konchy), jak również rozprężania się cząsteczek powietrza i olejków eterycznych zawartych w wosku pszczelim. 
         
         
Zawsze stosujemy zabieg dla obydwu uszu zaczynając od ucha, w którym odczuwamy większy dyskomfort (bardziej chorego). Zabieg dla każdego ucha trwa ok. 10-15 minut( w zależności od rodzaju użytych świec).
         
Przed zmianą ucha robi się ok. 10 minut przerwy. W tym czasie pacjentowi musi być ciepło. 
 
 
UWAGA:
 Ponieważ nasze świece i konchy produkowane są z czystego wosku  pszczelego, który ma niską temperaturę topnienia - należy przchowywać je w chłodnym i ciemnym miejscu, najlepiej wkładając je do lodówki bądź zamrażarki  i używać je do zabiegu świecowania i konchowania schłodzone, bez uprzedniego ogrzewania.
Tym sposobem zapewniamy stabilizację woskowi pszczelemu, a także wytwarzamy znaczną różnicę temperatur pomiędzy świecą (konchą), a płomieniem, co zapewnia prawidłowy przebieg zabiegu świecowania bądź konchowania oraz  w znaczny sposób poprawia jakość zabiegu.

 
 
 
2.Masaż terapeutyczny  (brzucha ,kręgosłupa,również mięśni i stawów):
Niezbędne akcesoria:
  • świeca do masażu terapeutycznego,    
  • oliwka dziecięca (mała buteleczka) wymieszana z olejkiem kamforowym (ok.20 – 25 kropli)
  • niewielkie naczynie z wodą
  • nożyczki
  • poduszeczka
  • koc
  • ręczniczki higieniczne do ewentualnego zebrania nie wchłoniętej oliwki z brzucha (kręgosłupa)
 
UWAGA:  
Zarówno zabiegi świecowania i konchowania uszu, jak i terapeutycznego masażu brzucha i kręgosłupa
 MUSI WYKONYWAĆ DRUGA OSOBA 
 
 
          Zarówno w przypadku masażu terapeutycznego  brzucha (zwanego pępkowaniem), jak i  masażu kręgosłupa (mięśni i stawów) należy zakupić oliwkę dziecięcą oraz olejek kamforowy. 
Pacjent lub pacjentka powinna leżeć w pozycji jak najbardziej dla siebie wygodnej, tak aby wytrzymać ok 16-20 minut. W razie potrzeby można pod głowę lub brodę podłożyć niewielką poduszeczkę.
Do małej buteleczki oliwki należy wlać ok 20-25 kropel olejku kamforowego. Przed zabiegiem mocno wstrząsnąć buteleczką z oliwką i nasmarować brzuch (bądź plecy)tak, aby były wyraźnie tłuste, świecę podpalić i umiejscowić ją w pępku lub przyłożyć do miejsca gdzie są największe zwyrodnienia w  kręgosłupie, a co za tym idzie największy ból.

           Podczas palenia się świecy (musi dokładnie przylegać do pępka lub kręgosłupa) - należy drugą ręką wykonywać delikatny masaż dookoła pępka lub kolisty w kierunku od świecy w dół  i górę kręgosłupa. Można oczywiście zmienić rękę, pilnując jednakże by świeca cały czas dolegała do pępka (kręgosłupa). Po dojściu płomienia do poziomej kreski na świecy gasimy ją w przygotowanym wcześniej naczyniu z wodą. Podczas palenia ponad linią płomienia utworzy się czarny komin (produkt po spaleniu się bawełny)-  w przypadku,  kiedy mamy obawy, że on spadnie, to w trakcie zabiegu można ściąć go nożyczkami i wrzucić do naczynia  z wodą, jednakże nie jest to konieczne - komin nie ma prawa samoistnie spaść.

            Po zabiegu należy zabezpieczyć brzuch bądź plecy (nie wycierając oliwki) ręcznikiem bądź czymkolwiek bawełnianym, a następnie ciepłym kocem lub kołdrą. Wskazane jest aby pacjent  przynajmniej 10 minut spokojnie sobie poleżał - już w pozycji jak najwygodniejszej dla siebie. Po tym czasie należy wytrzeć resztki oliwki i zabezpieczyć brzuch lub plecy przed schłodzeniem i przeciągami.
         
           Zadowalające efekty uzyskuje się również wykonując zabieg  na bolących stawach i mięśniach.


Poniżej znajdują się krótkie filmiki poglądowe:
         
 

Kopiowanie i powielanie bez zgody firmy J-Art Herbamedic jest ZABRONIONE i grozi konsekwencjami prawnymi.