Szybki kontakt:
Tel. 513 120 062
biuro@herbamedic.pl
          
kontakt:   
W przypadku braku kontaktu z telefonem 513 120 062 prosimy
                o kontakt telefoniczny 
pod nr 501 40 50 10
 
     Użyte w naszych świecach do uszu naturalne olejki eteryczne posiadają atest PZH nr HŻ/05458/01 oraz certyfikat zgodności ze standardami IFRA (International Fragrances Association) oraz przeszły pozytywne badania aplikacyjne przeprowadzone w Akademii Medycznej w Łodzi i poświadczone przez Kierownika Katedry Chemii Medycznej prof. dr hab. Ryszarda Glinkę oraz zostały wpisane do Rejestru Kosmetyków progo przez Instytut Medycyny Pracy.
          Posiadają farmakopee: Ph.Eur.5., DAB10, EB6. Ponadto posiadają aktualne analizy laboratoryjne.
 
W świecach Herbacone użyta jest mieszanka ziołowa olejków eterycznych.
W świecach Biocandle użyte są specjalistyczne olejki eteryczne.
(1 rodzaj olejku eterycznego to 1 rodzaj świec)

Istotną informacją jest to, że świece do uszu działają tak jak zawarty w nich olejek eteryczny, który poprzez naczynia włosowate, w procesie świecowania, przenika do krwiobiegu.
Należy pamiętać że tylko wykonanie co najmniej 5 zabiegów 
świecowania na oboje uszu co drugi dzień (można tych zabiegów wykonać więcej, nigdy mniej) daje szanse olejkowi na prawidłowe działanie.
 
          Olejki eteryczne należą do substancji swoistych roślin leczniczych. Są mieszaninami substancji lotnych o różnym charakterze chemicznym, oznaczające się zwykle silnym, przyjemnym zapachem. W ich skład wchodzi wiele związków, przy czym jeden z nich jest składnikiem dominującym i nadaje zapach całemu olejkowi, np. karwon w olejku kminkowym, tymol – w tymiankowym i mentol – w miętowym. Mają zastosowanie w medycynie konwencjonalnej i niekonwencjonalnej, aromaterapii, a także w przemyśle kosmetycznym, perfumeryjnym i kosmetycznym.
 
          Poniżej zostały przedstawione (na podstawie opracowań dotyczących roślin leczniczych oraz terapeutycznych właściwości olejków eterycznych)używane przez naszą firmę olejki eteryczne. Oczywiście ich działanie terapeutyczne w poniższych tabelkach dotyczy również  aromaterapii, inhalacji, masaży, kąpieli itp. zabiegów, a nie tylko działania w świecach.

OLEJEK BERGAMOTKOWY: 
    
Charakterystyka rośliny i sposób otrzymywania olejku Otrzymywany przez wyciskanie ze skórek owoców drzewa uprawianego w rejonie morza Śródziemnego i Ameryce Południowej. Stosowany do aromatyzowania herbaty EarlGrey
Zapach olejku Świeży, orzeźwiający, cytrusowy, aromatyczny
Właściwości olejku Antyseptyczny, dezodoryzujący, przeciwstresowy, przeciwdepresyjny.
Wskazania Stany zapalne gardła i uszu, zły zapach z ust, bronchit.   Napięcia nerwowe, stresy, depresje, apatia. 

działanie olejku podczas innych zabiegów (również w zawartości klasycznych medykamentów) : zły zapach skóry, trądzik, łojotok, liszaje, opryszczki, wrzody, przetłuszczenie, stany zapalne skóry. Stany zapalne pochwy i zewnętrznych organów płciowych.
Uwagi 
Olejek bergamotowy nawadnia i dezynfekuje, pozostawia cytrusowy zapach.
Kąpieli i masaży z dodatkiem olejku bergamotowego nie należy stosować przed wystawianiem skóry na promieniowanie UV (słońce, solarium)
OLEJEK EUKALIPTUSOWY
  
Charakterystyka rośliny i sposób otrzymywania olejku Otrzymywany przez destylację liści Z PARĄ WODNĄ. Pochodzi głównie z Australii. Przysmak misiów Koala, stosowany powszechnie w preparatach farmaceutycznych, kosmetycznych i słodyczach
Zapach olejku Odświeżający, specyficzny, znany z wielu wyrobów farmaceutycznych, kosmetycznych i cukierniczych.
Właściwości olejku Przeciwmikrobowy, łagodnie pobudzający, przeciwbólowy.
Wskazania Grypy, przeziębienia, stany zapalne górnych dróg oddechowych i uszu, zmęczenie umysłu.

działanie olejku podczas innych zabiegów (również w zawartości klasycznych medykamentów) : artretyzm, zmęczenie (sforsowanie) mięsni,  stany zapalne skóry, wszy.
Uwagi  Olejek eukaliptusowy chroni zęby przed próchnicą i odświeża oddech. Można go stosować w płukankach do ust
OLEJEK GOŹDZIKOWY (Z PĄKÓW):
 
Charakterystyka rośliny i sposób otrzymywania olejku Otrzymywany przez destylację drzewa goździkowca korzennego (czapetka pachnąca - łac. Syzygium aromaticum) z parą wodną. Pochodzi przede wszystkim z Afryki i Madagaskaru. Znany od wieków jako cenna przyprawa. 
Zapach olejku Charakterystyczny, korzenny, „piernikowy”
Właściwości olejku Antyseptyczny, przeciwbólowy, działa pobudzająco
Wskazania Przeziębienia, stany zapalne górnych dróg oddechowych, uszu, bronchit, uporczywy kaszel,  zmęczenie umysłowe, apatia, depresja.

działanie olejku podczas innych zabiegów (również w zawartości klasycznych medykamentów) : agodny afrodyzjak,nudności
Uwagi Olejek goździkowy działa przeciwbólowo i dezynfekująco w stanach zapalnych dziąseł i zębów. Odświeża oddech
OLEJEK LAWENDOWY:
  
Charakterystyka rośliny i sposób otrzymywania olejku Otrzymywany przez destylację kwitnącego ziela lawendy wąskolistnej (lawenda lekarska - łac. Lavandula angustifolia) z parą wodną. Jeden z najcenniejszych olejków stosowanych w aromaterapii, kosmetologii i farmacji, o wielu różnorodnych właściwościach terapeutycznych.
Zapach olejku Kwiatowo-ziołowy, intensywny
Właściwości olejku Silny antyseptyk, uspokajający, reguluje ciśnienie krwi, reguluje gospodarkę płynami.
Wskazania Katary różnego pochodzenia, grypa, stany zapalne zatok , gardła i uszu. Depresje, lęki, zmęczenie i ociężałość umysłowa, irytacja, histeria, napięcia nerwowe, bezsenność spowodowana zdenerwowaniem, migreny. 

działanie olejku podczas innych zabiegów (również w zawartości klasycznych medykamentów): bóle reumatyczne, mięśniowe,  bóle menstruacyjne, nieregularna menstruacja, problemy menopauzy, nadciśnienie, otyłość, cellulite, żylaki. Stany zapalne skóry, egzemy, trądzik, rozstępy skóry, grzybice (stóp, organów płciowych i inne), pleśniawki pochwy, suchy łupież, wypadanie włosów.
Uwagi przeciwwskazania Jeden z podstawowych olejków uspokajających, należy zachować ostrożność  w stosowaniu olejku lawendowego w inhalacjach i bezpośrednio na skórę w okresie ciąży
OLEJEK MELISOWY:
  
Charakterystyka rośliny i sposób otrzymywania olejku Otrzymywany przez destylację ziela z parą wodną. Uprawiana w całej Europie, Azji i Ameryce Północnej. Używana w medycynie konwencjonalnej, jak i naturalnej, a także jako przyprawa.
Zapach olejku Świeży, orzeźwiający, cytrynowo - ziołowy
Właściwości olejku Kojące i uspokajające, łagodny środek nasenny, obniża ciśnienie krwi ii uspokaja pracę serca, reguluje menstruację, pomaga przy zaburzeniach gastrycznych, antyseptyczny
Wskazania Bezsenność, histeria, silne napięcie nerwowe, skutki szoku, lęki, migreny, arytmia, infekcje bakteryjne (w tym górnych dróg oddechowych i uszu). 

działanie olejku podczas innych zabiegów (również w zawartości klasycznych medykamentów): problemy menopauzy i menstruacyjne, zaburzenia gastryczne,nadciśnienie,grzybice skóry, egzemy, użądlenia komarów
Uwagi  Składniki olejku melisowego stosowane regularnie przez dłuższy czas wpływają na pracę układu hormonalnego kobiet, stąd nie zaleca się go w dużych ilościach okresie ciąży. Olejek ten jest podstawowym olejkiem nasennym, stosowanym w zabiegach aromaterapeutycznych
OLEJEK MIĘTY PIEPRZOWEJ (MIĘTOWY):
  
Charakterystyka rośliny i sposób otrzymywania olejku Otrzymywany przez destylację ziela z parą wodną. Uprawiana w Europie, Azji i Ameryce Północnej. Używana w medycynie konwencjonalnej i niekonwencjonalnej, kosmetyce i przemyśle spożywczym
Zapach olejku Orzeźwiający, mentolowy, chłodny, aromatyczny
Właściwości olejku Odświeżające, orzeźwiające, antyseptyczne, przeciwbólowe, pobudzające, repellentne
Wskazania Przeziębienia, bronchit, uporczywy kaszel, stany zapalne górnych dróg oddechowych i uszu, grypa, bóle głowy, migreny. Zmęczenie, ociężałość umysłowa, szok, napięcie nerwowe.  

działanie olejku podczas innych zabiegów (również w zawartości klasycznych medykamentów): bóle menstruacyjne i zaburzenia cyklu, zaburzenia gastryczne. 
Uwagi
Olejek mięty pieprzowej można wykorzystać w okresie upałów do chłodzącego masażu lub kąpieli, stosując 5 kropli na zabieg (pominąwszy pierwszy trymestr ciąży)
Odstrasza komary
OLEJEK POMARAŃCZOWY:
  
Charakterystyka rośliny i sposób otrzymywania olejku Otrzymywany przez wyciskanie skórek owoców pomarańczy uprawianej w południowej Europie i Azji. Skuteczny środek uspokajający i antyseptyczny. Ze względu na znany powszechnie słodki, owocowy zapach stosowany w najprzeróżniejszych mieszankach dla dzieci.
Zapach olejku Świeży, cytrusowy, słodki
Właściwości olejku Łagodnie uspokajający, dezynfekujący,
Wskazania Depresja, napięcia nerwowe, bezsenność, 

działanie olejku podczas innych zabiegów (również w zawartości klasycznych medykamentów):napięcia i skurcze mięśni, starzejąca się skóra
Uwagi Nie należy używać olejku pomarańczowego do kąpieli i  masaży, gdy skóra ma być wystawiona na promieniowanie UV (słońce, solarium).
OLEJEK RÓŻANY:
  
Charakterystyka rośliny i sposób otrzymywania olejku Otrzymywany przez destylację kwiatów róży z parą wodną. Z 2 ton płatków otrzymuje się 1 kg olejku. Własności terapeutyczne olejku są znane od stuleci i ma bardzo ogromny zakres oddziaływania
Zapach olejku Kwiatowy, szlachetny, słodki, perfumeryjny
Właściwości olejku Antyseptyk, uspokajający, obniża ciśnienie krwi i reguluje pracę serca, przeciwbólowy, reguluje menstruację, problemy menopauzy, oczyszcza i odmładza skórę, zmniejsza zjawisko pękania naczyń krwionośnych, łagodny afrodyzjak
Wskazania Bóle głowy różnego pochodzenia, infekcje zewnętrzne i wewnętrzne (w tym górnych dróg oddechowych i gardła) depresja, bezsenność, koszmary senne, stres napięcia nerwowe, stany lękowe,

działanie olejku podczas innych zabiegów (również w zawartości klasycznych medykamentów): nadciśnienie arytmia, zaburzenia krążenia, nieregularne menstruacje, upławy, wrzody żołądka na tle nerwicowym, nudności, wymioty,pękające naczynka krwionośne.
Uwagi Należy zachować ostrożność przy masażach i kąpielach z użyciem olejku różanego podczas ciąży
OLEJEK RUMIANKU RZYMSKIEGO:
  
Charakterystyka rośliny i sposób otrzymywania olejku Otrzymywany przez destylację ziela z parą wodną, odmiany rumianku uprawianego w krajach śródziemnomorskich. Podobny w działaniu do olejku z rumianku lekarskiego, ale skuteczniejszy i mniej drażniący. Działa dezynfekująco i uspokajająco, znakomity w mieszankach dla dzieci.
Zapach olejku Łąki, trawy, miodu
Właściwości olejku Dezynfekujący, uspokajający
Wskazania Stany zapalne uszu i górnych dróg oddechowych, bóle głowy, zębów, depresje, napięcia nerwowe, histeria, bezsenność, irytacja. 

działanie olejku podczas innych zabiegów (również w zawartości klasycznych medykamentów): stany zapalne mięśni, szczególnie po wysiłku sportowym artretyzm i reumatyzm.  Zakłócenia rytmu menstruacyjnego, problemy menopauzy, problemy gastryczne, brak apetytu, niestrawność u dzieci, wrzody żołądka, trądzik, stany zapalne i uczulenia skóry, dermatozy, oparzenia (również słoneczne), pękanie naczyń krwionośnych, podrażnienia, rany, podrażnienia spowodowanie pieluchami u niemowląt
Ewentualne przeciwwskazania  
OLEJEK SOSNOWY:
  
Charakterystyka rośliny i sposób otrzymywania olejku Otrzymywany przez destylację cetyny z parą wodną, czyli igieł i gałązek sosny zwyczajnej, rosnącej dziko w Europie, Azji i obu Amerykach,
Zapach olejku Leśny, świeży
Właściwości olejku Antyseptyczny, udrażnia drogi oddechowe, łagodnie pobudzający
Wskazania Infekcje dróg oddechowych, w tym stany zapalne uszu, uporczywy kaszel, bronchit, astma, grypa, zapalenie zatok, ociężałość umysłowa,

działanie olejku podczas innych zabiegów (również w zawartości klasycznych medykamentów): infekcje pęcherza i kamica,  problemy menopauzy
Uwagi Łatwo się utlenia, zarówno olejek, jak i produkty medyczne i kosmetyczne z zawartością olejku sosnowego przechowywać w szczelnym pojemniczku.
OLEJEK SZAŁWII LEKARSKIEJ:
  
Charakterystyka rośliny i sposób otrzymywania olejku Otrzymywany przez destylację ziela z parą wodną, uprawiana w Europie, Azji i Ameryce, ma szeroki zakres skuteczności.
Zapach olejku Ziołowy, mocny, wyrazisty,
Właściwości olejku Silny antyseptyk, łagodzący stany zapalne, w tym górnych dróg oddechowych i uszu, przeciwbólowy, tonizujący, uspokajający, łagodzi napięcia i depresje, zmniejsza wypadanie włosów, łagodzi skutki menopauzy. Wzmacnia system immunologiczny
Wskazania Zapalenie górnych dróg oddechowych, uszu, błon śluzowych, depresje, lęki, 

działanie olejku podczas innych zabiegów (również w zawartości klasycznych medykamentów): stany zapalne skóry, łysienie. napięcia nerwowe (również na tle seksualnym), nadciśnienie, bóle przedmenstruacyjne, nieregularne cykle, menopauza, bóle wszelkiego rodzaju
Uwagi  
 
 

Kopiowanie i powielanie bez zgody firmy J-Art Herbamedic jest ZABRONIONE i grozi konsekwencjami prawnymi.